Išmanieji telefonai pasaulyje tobulėja dideliu greičiu. Nors dauguma mūsų esame įpratę matyti savo telefonuose Android arba iOS operacines sistemas savo telefonuose, pastaruoju metu pradėjo kilti nauja alternatyva technologijos megėjams – Windows OS telefone. Taip, visiškai pilna Windows 10 & 11 OS kurią naudojate savo kompiuteriuose dabar gali būti naudojama ir telefonuose.

Windows OS telefone:

Kaip tai veikia?

windows os telefone

Dėja, įrašyti Windows OS į savo android telefoną yra labai sudėtingas procesas, tuo pačiu daugumai telefonų šiuo metu to padaryti neįmanoma, nes tai priklauso nuo telefonų procesorių, bei programinės įrangos pritaikymo.

  • ARM architektūra: Microsoft pradėjo tiekti Windows 10 OS su nešiojamais kompiuteriais turinčius ARM procesorius dar 2017 metais. Kadangi Android mobilieji telefonai taip pat naudoja ARM architektūros procesorius, technologijų intuziastai pamatė galimybę pritaikyti Windows OS, kad ji galėtų veikti ir ant išmaniųjų telefonų.
  • Telefono programinės įrangos pritaikymas: Nors ir telefonų procesoriai tokie patys, kaip ir Windows ARM nešiojamų kompiuterių, tai nereiškia, kad galima labai lengvai įrašyti Windows į Android telefoną. Visu pirma, norint užkrauti Windows OS telefone, telefono „bootloader’is” turi sugebėti užkrauti Windows pakrovimo sistemą, tačiau Android sistemos „bootloader’is” gali užkrauti tik Android pritaikytą sistemą, o Windows sistemos neatpažįsta. Šio dalyko veikimui prireikė nemažai pastangų, susibūrus bendruomenei, šie sugebėjo pritaikyti (port) UEFI (OS pakrovimo sistemą) specifiniams Android telefonams, surenkant telefonų programinės įrangos informaciją ir ją pritaikant šiai sistemai, taip pat rašant programinę įrangą nuo pat pradžių. Į Android telefoną įrašius UEFI pakrovimo sistemą vietoj standartinės, atsiranda galimybė užkrauti Windows OS.
  • Telefono aparatinės įrangos pritaikymas Windows OS: Paleidus Windows OS telefone greičiausiai neveiks telefono liečiamasis ekranas, garsiakalbis, mikrofonas, kamera, mygtukai ir kita periferija. Taip yra dėl to, nes Windows OS neturi programinės įrangos, kuri galėtų suprasti telefono periferijos siunčiamus signalus į operacinę sistemą. Norint tai sutvarkyti, prireikia nemažai mastymo ir žinių, apibendrintas procesas būtų toks: Windows ARM nešiojamų kompiuterių programinės įrangos rinkimas ir jos bandymas pritaikyti telefonui, arba programinės įrangos rašymas nuo nulio. Tai yra labai sudėtingas procesas, ir dėja kartais nepavyksta padaryti taip, kad visa telefono periferija veiktų su Windows operacine sistema.
  • Specifiniai telefonai su Windows ARM palaikymu ir Renegade Project: Deja, į daugumą Android telefonų Windows OS įrašyti kol kas neįmanoma (kol nėra bendruomenės susidomėjimo šiuo telefonu ir tinkamos programinės įrangos), tačiau yra specifinių telefonų, kurie bendruomenės pagalba yra pritaikyti įrašyti Windows operacinę sistemą. Už visą tai turėtumėme dėkoti Renegade Project projektui. Tai yra bendruomenė, specifiškai susibūrusi Windows OS pritaikymui veikti ant Android tipo telefonų ar įrenginių. Jeigu norite sužinoti, ar jūsų telefonas yra palaikomas Windows OS įrašymui, galite paspausti čia ir sužinoti.

Kodėl ARM architektūra Windows įrenginiuose yra svarbu?

  • Didesnis energijos efektyvumas: ARM procesoriai yra žinomi dėl savo efektyvaus energijos suvartojimo ir taupymo palyginant su tradiciniais x86 architektūros procesoriais. To nauda yra ilgesnis baterijos tarnavimo laikas nešiojamiems įrenginiams, todėl jie idealūs produktyvumui ne tik namuose, bet ir kelionėse.
  • Nešiojamumas: ARM architektūros įrenginiai, pvz. planšetės, nešiojami kompiuteriai, telefonai dažnai yra lengvi ir ploni, todėl jie patogūs nešiotis.

Tai tik keli variantai, kurie suteikia didesnę naudą ARM įrenginiams, tačiau yra dar daugiau privalumų, pavyzdžiui: greitas OS paleidimo laikas, dažniausiai turi Wi-Fi, Bluetooth, modemo funkcijas, labai tylus veikimas, dėl ARM procesorių efektyvaus energijos naudojimo jie taip pat skleidžia mažiau šilumos, ir juos aušinti galima ir pasyviai.

Išvada

ARM architektūros Windows įrenginiai turi daugybę privalumų, kurie padeda pagerinti našumą, nešiojamumą, energijos efektyvumą, saugumą ir naudotojo patirtį. Jie yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie ieško lengvo, patogaus ir mobilaus įrenginio darbui, mokymuisi ar pramogoms. Su ARM architektūros tobulinimu ir didesniu programinės įrangos palaikymu, šie įrenginiai tampa vis populiaresni ir įvairesni funkcionalumu. Nepaisant tam tikrų našumo ir programinės įrangos suderinamumo apribojimų, ARM architektūros Windows įrenginiai siūlo daug privalumų, todėl gali būti puiki alternatyva tradiciniams x86 architektūros įrenginiams.

Žinutė apie “Windows OS telefone: Naujos galimybės išmaniesiems įrenginiams”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *