svetaines talpinimas

Norint talpinti savo svetainę internete, pagrinde yra 2 talpinimo būdai: Svetainės talpinimas VPS (Virtualus Privatus Serveris) serveryje, arba pas „shared” hostingo tiekėją.

Abu šie variantai turi savo privalumų ir trūkumų, todėl svarbu suprasti esminius skirtumus jeigu norite apsispręsti kur talpinti savo svetainę.

VPS serverio naudojimo privalumai

Didesnis kontrolės ir lankstumo lygis

Vienas iš didžiausių VPS serverio privalumų yra didesnis kontrolės ir lankstumo lygis, jūs turite visišką serverio aplinkos kontrolę, įskaitant operacinę sistemą, programinę įrangą ir saugumo nustatymus. Tai reiškia, kad galite pritaikyti serverį pagal savo specifinius poreikius ir reikalavimus, o ne būti apriboti bendros talpinimo paslaugų teikėjo ribojimais.

Aukščiausias našumo lygis

Jūs turite pilną serverio resursų kontrolę, jūsų svetainė gali geriau veikti naudojant VPS, negu naudojant bendrą talpinimo paslaugų teikėją. Turėdami VPS, turite daugiau apdorojimo galios, RAM ir saugojimo vietos, kas gali padėti pagerinti puslapių įkėlimo laikus ir svetainės našumą.

Geresnė sauga

Turėdami VPS, turite aukštesnio lygio saugumą, negu naudojant bendros talpinimo paslaugų teikėją. Turėdami visišką kontrolę virš serverio aplinkos, galite įdiegti savo saugumo priemones, pvz., Ugniasienes ir šifravimą, kad apsaugotumėte savo svetainę nuo kenksmingų atakų, tačiau svarbu žinoti, jog turite mokėti teisingai sukonfiguruoti apsaugas.

Svetainės talpinimas VPS serveryje – trūkumai

Didelės išlaidos

Vienas pagrindinių VPS trūkumų yra didelės išlaidos. Kadangi turite nuosavo VPS serverio prieigą su dedikuotais resursais, VPS talpinimas dažniausiai yra brangesnis nei bendrųjų paslaugų tiekėjai. Tai gali būti kliūtis individualiems klientams arba mažoms įmonėms, turinčioms ribotą biudžetą.

Reikalingos techninės žinios

Didžiausias trūkumas kai kuriems vartotojams naudojant VPS serverį yra žinių trūkumas. Jums reikia žinoti kaip sukonfigūruoti ir administruoti serverį, įskaitant operacinės sistemos konfigūravimą, programinės įrangos nustatymus.

Galimos saugos problemos

Turėčiau paminėti, kad turėdami pilną serverio kontrolę, taip pat gali atsirasti ir saugumo problemų dėl neteisingai sukonfigūruoto serverio. Tai gali būti pasenusi programinė įranga arba neatnaujinta operacinė sistema kurią galima išnaudoti blogiems tikslams, todėl jeigu nežinote ką darote, rekomenduoju rinktis web hostingo tiekėją kuris jums padės išspręsti šias problemas.

Svetainių hostingo paslaugų privalumai

svetaines talpinimas

Greitas ir patogus konfigūravimas

Dažniausiai svetainės talpinimas specializuotame web hostinge yra geriausias variantas, tuo pačiu viską sukonfiguruoti nereikalauja daug IT žinių, jums bus suteikta nemokama svetainės konfigūravimo panelė kaip cPanel, DirectAdmin, MySQL duomenų bazės. Dažniausiai jūsų naudojamas Web hostingas taip pat jums suteiks ir kitų paslaugų kaip El. pašto hostingas.

Nuotolinė pagalba

Pasirenkant svetainės hostingo talpinimo paslaugas taip pat galite tikėtis ir greitos nuotolinės pagalbos, kuri jums padės atsakyti į jūsų iškilusius klausimus (tai priklausys nuo jūsų pasirinkto paslaugų tiekėjo). Svetainės talpinimas VPS serveryje bus sunkesnis variantas, nes nesulauksite pagalbos iš serverio paslaugų tiekėjo dėl specifinių svetainės problemų pagalbos, nes VPS tiekėjai labiau specializuojasi į pačio serverio veikimą ir jo problemų sprendimą, todėl šiuo atveju talpinant svetainę web hostinge yra geresnis variantas.

Išvada

Tiek VPS hostingas ir bendrojo svetainės talpinimo paslaugos yra neblogas variantas, tačiau norint naudoti VPS serverį svetainės talpinimui reikia turėti nemažai techninių žinių, Linux operacinės sistemos suvokimo, administravimo, konfigūravimo žinių.

Paprastam naudotojui geriausias variantas talpinti svetainę būtų bendrojo talpinimo paslaugų tiekėjai. Svetainės talpinimas: serveriai.lt, interneto vizija, hostinger.lt, redfoxcloud.com, domenai.lt, hostex.lt.

Tačiau jeigu kuriate didesnį projektą kuris reikalauja nemažai serverio resursų, rekomenduojame pasirinkti VPS serverį. Taigi, pasirinkimas priklausys nuo jūsų specifinių reikalavimų.

Žinutė apie “Svetainės talpinimas VPS serveryje ar shared hostinge, 3 privalumai ir trūkumai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *